Vokė

Plaukimas baidare/irklente Voke

Nusibodo amžinai nusekusi Vilnelė? Apie plaukimą Nerimi net nenori pagalvoti? Nori smagių akimirkų, bet nenori važiuoti toli už Vilniaus, kad galėtum kelias valandas smagiai prasiplaukti baidare ar irklente? Vokė kaip tik tai ko tu ieškai! Vilniečių dar neatrasti plaukimai Vokės upe – kuri nuo miesto centro nutolusi apie 15min automobiliu. Puikūs Vokės maršrutai – nepaliks abėjingų baidarių mylėtojų! Vokė savo vingiais ir smagiai posūkiais prilygsta, o kartais ir lenkia Vilnelę.

Kada? Visus metus.

Sudėtingumas: ZW/WW 1 (2)

  • [A] Apie 6km. apie 1-2 val. Plaukimas nuo Senojo Gardino tilto iki Mūrinės Vokės.
  • [B] Apie 10km. apie 2-3 val. Plaukimas nuo Vaidotų vandens malūno iki Mūrinės Vokės
  • [C] Apie 15km. apie 3-5 val. Plaukimas nuo Pagirių iki Mūrinės Vokės. Vaidotuose reikės apsinešti Vandens malūno tiltą.
  • Pagal išankstinį susitarimą yra galimybė plaukti iki Grigiškių apie 7 km. papildomos 1-2 val. Mūrinėje Vokėje reikės apsinešti užtvanką.

Žagarinėje pastačius užtvanką ir beveik visą Merkio aukštupio nuotėkį Merkio-Vokės kanalu nukreipus į Papio ežerą, Merkio aukštupys dabar dirbtinai tapo Vokės aukštupiu.

Vokė išteka iš Papio ežero, toliau teka į šiaurės rytus, nuo Juodšilių pasuka į šiaurės vakarus. Įteka į Nerį 141 km nuo jos žiočių, Grigiškėse. Vidutinis nuolydis 129 cm/km. Vidutinis debitas žemiau santakos su Rudamina 7,36 m³/s, žiotyse 8,30 m³/s. Vandens kelionė šia upe tinka pradedantiesiems / turintiems patirtį vandens turistams. Rekomenduojamos plaukimo priemonės – baidarės, kajakai, pripučiami laiveliai, kanojos. Įdomiausia maršruto atkarpa – Merkys ir Vokės žemupys

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *